SOL, COTI Coin ve Bu 6 Altcoin’den Sıcak Haberler Var!

Uplink Finance, tüm Merlin Chain M-Token’lerini teminat olarak destekleyeceğini duyurdu. Stablecoin DeFi protokolü Yala, Avail ile stratejik bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Coti Network, yeni COTI Coin V2 tokenlerinin dağıtımını 2024 yılının son çeyreğine kadar erteleyecek. Ve daha fazlası…

COTI Coin ve bu 7 altcoin’den sıcak haberler var!

Uplink Finance tüm Merlin Chain M-Token varlıklarını destekleyecek

Bitcoin ekosisteminin merkezi olmayan stablecoin protokolü Uplink Finance, tüm Merlin Chain M-Token varlıklarını teminat olarak destekleyeceğini duyurdu. Bu güncelleme, kullanıcıların M-BTC, M-SATS, M-ORDI ve diğer varlıkları Uplink Finance platformunda UPSD stablecoin üretmek için ipotek olarak kullanmalarına olanak tanıyacak. Böylece, BTC ekosisteminin uygulama ve yenilikçiliğini daha da güçlendirecek. Uplink, X hesabından şu duyuruyu yaptı:

İlk merkezi olmayan BTC stablecoin protokolü olan Uplink Finance, yakında MerlinLayer2’de M-token’ları destekleyeceğimizi duyurmaktan heyecan duyuyor. M-BTC, M-SATS, M-ORDI… UPSD stablecoin basmak için protokolümüze yatırabilirsiniz.

Solana kurucusu ihraç modelinin durdurulmasını istedi

ZachXBT sosyal platformlarda yayınladığı veriler, hesaplama sonuçlarının Solana ekosisteminin son 27 proje ön satışında 655.000 SOL’den (yaklaşık 122,5 milyon dolar) fazla para topladığını gösterdi. Bunun üzerine Solana kurucu ortağı Toly (Anatoly Yakovenko), “Bunu yapmayı bırakın” dedi. Ayrıca, bu tür satış öncesi ihraç proje modeline son verilmesi çağrısında bulundu.

Yala, Avail ile ortaklık kurduğunu duyurdu

Bitcoin’e özgü likidite ve stablecoin DeFi protokolü Yala, Avail ile stratejik bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Her iki taraf da Blockchain’in istikrarını, verimliliğini ve işlerliğini ortaklaşa keşfetmeye kararlı. Yala ve Avail, inovasyon, ölçeklenebilirlik ve ademi merkeziyetçilik için daha iyi çözümler keşfetmek üzere güçlerini birleştiriyor. Yala, indeksleyici ve SDK’yı entegre eden bir Roll-Up modülü geliştirmek için Avail’in DA katmanını kullanıyor. Bu hamle, Yala protokolünün yüksek verimli işlemlerin üstesinden gelebilmesini sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda ademi merkeziyetçiliği sürdürürken güvenlikten ödün verilmemesini de sağlıyor.

Stellar akıllı sözleşme platformu Soroban’ı piyasaya sürdü

Stellar akıllı sözleşme platformu Soroban’ı piyasaya sürdü. Ayrıca Stellar Vakfı, 100 milyon dolar tutarında ekolojik teşvik planı başlattı. Bu fonla geliştiricileri platformu için uygulamalar geliştirmeye teşvik etmeyi amaçlıyor. Stellar daha önce yalnızca kripto para ödemelerini işlemek için kullanılırken, Soroban’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte geliştiricilerin on-chain uygulamaları oluşturmasına olanak sağlandı. Bu arada, Soroban iki yıllık test aşamasını 2024 Ocak’ta tamamladı.

COTI Coin V2 airdrop kampanyası erteledi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, yakın zamanda yapılan bir duyuruda COTI Network (COTI Coin), merakla beklenen V2 airdrop kampanyasının 25 Mart’ta başlayacağını açıkladı. Bununla birlikte, yeni COTI Coin V2 tokenlerinin dağıtımını 2024 yılının son çeyreğine kadar erteleyecek. Bu, tokenlerin resmi lansmanına denk gelecek.

COTI Network (COTI Coin) V2, Ethereum üzerinde bir Katman 2 protokolü olarak çalışıyor. Proje, Blockchain gizliliğinde önemli bir sıçramayı temsil ediyor. Geliştiriciler, hassas verileri Web3 uygulamaları içinde Blockchain’de güvenli bir şekilde iletmek için özel olarak tasarladı. Mevcut COTI Coin holer’larının yanı sıra projenin hazinesine para yatırmış olanlar da airdrop ödülleri alacak. Özellikle, 28 Şubat 2024 tarihinden önce hazineye para yatıran kişiler daha şanslı. Çünkü, yıllık depozitolarının bir yüzdesi olarak hesaplanan ek airdrop ödülleri alacaklar. Duyuruda şu ifadeler yer alıyor:

Kullanıcıların katılmak için hazineye para yatırmaları yeterli. Ancak 28 Şubat 2024 tarihinden önce para yatıranlar, erken destekleri için COTI ekibinden bir şükran jesti olarak ekstra bir ödül alacaklar. Bu girişim, COTI Hazinesinde halihazırda kazanılmakta olan APY ödüllerine ek olarak, hem Native hem de ERC-20 COTI sahipleri arasında 40 milyona kadar COTI V2 token (yaklaşık 8 milyon dolar değerinde) dağıtacak.

Binance, Cosmos ve Polygon yükseltmelerini destekleyecek

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Polygon ve Cosmos ağ yükseltmesi ve hard forklarını destekleyecek. Borsa, bu süreçte Polygon (MATIC) ve Cosmos (ATOM) ağlarındaki yatırma ve çekimleri durduracak. Binance, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

Polygon (MATIC) ağ yükseltmesi ve hard fork, 54.876.000 blok yüksekliğinde veya yaklaşık olarak 20 Mart TSİ: 09:00 civarında gerçekleşecek. Binance, yaklaşık TSİ 08:00’dan itibaren Polygon (MATIC) ağına token yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacak.

Cosmos (ATOM) ağ yükseltmesi 19.639.600 blok yüksekliğinde veya yaklaşık olarak 20 Mart TSİ 13:27’de gerçekleşecek. Binance, yaklaşık TSİ 12:30’den itibaren Cosmos (ATOM) ağına token yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x