Sesle komut veren akıllı gözlükleri takmaya hazır mısınız? Geliştirilmiş bir kamera , ses ve mikrofon sistemine sahip…

“Yeni nesil” olarak tanımlanan yeni Ray-Ban Meta akıllı gözlükler, yalnızca cep telefonu kamerasının değil, aynı zamanda kulaklıkların da yerini alacağını canlı yayın ve yerleşik Meta AI özelliğine sahip ilk gözlükleri sunuyor. Geliştirilmiş bir kamera ve ses ve mikrofon sistemine sahip.
EssilorLuxottica ve Meta, Londra’daki bir basın toplantısında, Ray-Ban akıllı gözlüklerinin orijinal, birinci nesil versiyonu olan Ray-Ban Stories’in, geri bildirimler doğrultusunda tüm temel özellikleri geliştirerek “sıfırdan yeniden tasarlandığını” açıkladı.

İlk yinelemede 5 megapikselden ultra geniş 12 megapiksel kameraya kadar uzanan, daha yüksek kalitede fotoğraf ve video işleme olanağı sağlayan tamamen yeni Qualcomm Snapdragon AR1 Gen1 Platformu tarafından desteklenen daha yüksek kaliteli bir kamera sahip. Bu demek ki portre modun da 60 saniyeye kadar fotoğraflar ve 1080p videolar için geliştirilmiş kalite anlamına gelir. 32 GB depolama alanıyla, uygulamaya aktarmanıza gerek kalmadan 30 saniyeye kadar 500’e kadar fotoğraf ve 100’e kadar video depolayabilirsiniz.

Yeni görünümlü Ray-Ban Meta akıllı gözlükler kolda ayarlanabilir daha yüksek maksimum ses seviyesi ve müzik için daha az ses çıkmasını sağlayan geliştirilmiş ses sitemi ile tamamen özel tasarıma sahip.
EssilorLuxottica ayrıca şarj kutusunu da yeniden tasarlayarak daha ince ve daha küçük hale getirdi ve toplam 36 saatlik kullanım için sekiz adede kadar ek şarj barındırabiliyor. Meta yardımcı uygulamayı geliştirirken, Meta View daha sezgisel olacak şekilde içerik aktarmanın yanı sıra WhatsApp veya herhangi bir sosyal medya platformu aracılığıyla arkadaşlarınızla kolayca paylaşmanın sorunsuz bir yolunu sunuyor.


Ray-Ban Meta akıllı gözlük – şarj kutusu Kredi: Meta / EssilorLuxottica

Ray-Ban ve Meta, akıllı gözlükleri yeni özellikler ve yerleşik yapay zeka ile yeniden tasarladı
Yeni Ray-Ban Meta akıllı gözlüklerdeki en büyük yeni gelişmelerden biri, gözlükleri eller serbest bir şekilde gelişmiş konuşma asistanı olan Meta AI ile kullanmaktır. Kullanıcının tek yapması gereken, video, fotoğraf ve ses çekmeyi kontrol etmek ve WhatsApp’ta paylaşmak üzere içerik göndermek için Meta AI ile etkileşime geçmek için sadece “Hey Meta” demek olacaktır.


Ayrıca yeni akıllı gözlükler, kullanıcıların deneyimlerini ve bakış açılarını gerçek zamanlı olarak eller serbest olarak Facebook ve Instagram’da yayınlamalarına olanak tanıyan bir canlı yayın işlevine de sahip. Kullanıcı, gözlük ve telefon kamerası arasında 30 dakikaya kadar Instagram Live veya Facebook Live arasında geçiş yapabiliyor.

Ray-Ban Meta akıllı gözlükler de gizliliğe önem verilerek üretildi ve tasarımı gizlilik LED ışığını daha büyük ve daha dikkat çekici hale getirecek şekilde yeniden düzenlendi. Böylece kullanıcılar fotoğraf, video çekerken veya canlı yayın yaparken, gözlüklerin dışındaki LED ışık yanıp sönerek insanları bilgilendirecek.

Ray-Ban Meta akıllı gözlük Kredi: Meta / EssilorLuxottica

Yazan:

Zibilondon Designer Zeynep Moreau

Kaynak:www.zibilondon.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x