Musk’ın Ünlü Şirketi Neuralink, Ölümcül Maddeleri Yasa Dışı Şekilde Taşıması Nedeniyle Davalık Oldu!

Elon Musk yönetimindeki ünlü beyin implantı şirketi Neuralink, ölümcül nitelikteki bir takım maddeyi yasa dışı şekilde taşıdığı için para cezasına çarptırıldı. ?

Elon Musk’ın insan beyni için elektronik implantlar geliştiren Neuralink şirketi, yeni bir skandal ile gündeme oturdu.

Ünlü milyarder yönetimindeki firmanın, Şubat 2023’te Teksas ve Kaliforniya’daki tesislerinde ölümcül nitelikteki bazı maddeleri ruhsatsız şekilde taşıdığı ortaya çıktı.

Ayrıca, söz konusu tesislerde yapılan denetimlerin ardından müfettişlerin Neuralink şirketini ‘tehlikeli madde taşıyıcısı’ olarak kaydetmediği de ortaya çıktı.

ABD Ulaştırma Bakanlığı belgelerine göre, Şubat 2023’te yanıcı bir sıvı olan “ksilen” de dahil olmak üzere bir takım ölümcül maddeleri yasa dışı şekilde paketleme ve taşıma suçu işleyen Neuralink’in, bu ciddi suça rağmen 2480 dolar gibi oldukça gülünç bir para cezasına çarptırıldığı da öğrenildi.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, Neuralink’in yasa dışı şekilde taşıdığı ksilen isimli sıvının normal koşullarda baş ağrısı, baş dönmesi, kafa karışıklığı, kas koordinasyonu kaybı ve hatta ölüme neden olabileceğini öne sürüyor.

Öte yandan, bakanlığın verdiği para cezası sonrası mevcut sorunları gidermeyi kabul eden firmanın, neden tehlikeli madde taşıdığı ve mevcut ihlallerin herhangi bir soruna yol açıp açmadığı bilinmiyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x