Esenler’de ‘Robot Yarışları’ heyecanı başlıyor!

Robot teknolojisi tutkunu 800 öğrenci benzersiz becerilerini ‘1. Esenler Robot Yarışması’nda sergiliyor. Türkiye genelinde 30 farklı lisenin robot takımı öğrencilerinden oluşan takımlar, 2 gün boyunca 19 farklı kategoride otonom görevler, sürücü kontrolündeki görevler ve robotlarını dengede tutma gibi kategorilerde yarışacak.

Robot teknolojisi dünyasının yetenekli lise öğrencilerini bir araya getirerek bilgi ve deneyim paylaşımına olanak sağlamak için düzenlenen “1.Esenler Robot Yarışması” Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi Etkinlik Alanı’nda gerçekleşecek.

Esenler Belediyesi’nin organize ettiği, geleceğin teknolojisi ve inovasyonunun heyecan verici bir vitrini olan etkinlik, 11-12 Kasım tarihleri arasında yapılacak. 11 Kasım Cumartesi saat 09.00’da açılış töreniyle başlayacak müsabakalar, 12 Kasım Pazar günü 17.30’daki ödül töreniyle son bulacak.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun katılacağı ödül törenine, kurumunuzu temsilen bir arkadaşımızı da aramızda görmekten mutluluk duyarız.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x