‘Bir Zamanlar Gelecek: 2121’ filmine Avustralya ve İtalya’dan ödül

Serpil Altın’ın yönetmen koltuğunda oturduğu bilim kurgu filmi “Bir Zamanlar Gelecek: 2121”, Avustralya’da gerçekleşen 4. Sidney Bilimkurgu Film Festivali’nden Ron Cobb En İyi Film Ödülü’nü aldı. Serpil Altın ise, İtalya’da gerçekleşen Avrupa’nın Sundance Film Festivali olarak anılan 6. Not Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü’ne değer görüldü.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Serpil Altın’ın, yapımcılığını ve eş senaristliğini Korhan Uğur’un üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Selen Öztürk, Çağdaş Onur Öztürk, Ayşenil Şamlıoğlu ve Sukeyna Kılıç yer alıyor.

Filmin konusu şöyle:

“Gelecekte iklim krizi ve kıtlık sebebiyle yeryüzü yaşanılmaz hale gelir. “Kıtlık Kanunları” gereği sisteme getirilen yeni hayat karşılığında, yaşlı neslin yok edilmesi zorunludur. Bu sistemde yaşayan ailenin hayatı yeni bebek haberiyle değişir.”

“Bir Zamanlar Gelecek: 2121” geçtiğimiz aylarda da Amerika’da gerçekleşen 19. Phoenix Uluslararası Horror and Sci-Fi Film Festivali’nde de En İyi Bilim Kurgu Film, İngiltere’de gerçekleşen 23. Londra Uluslararası Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali’nde En İyi Uzun Metraj Bilimkurgu ve İtalya’da düzenlenen Uluslararası 7. Cinema d’iDEA Kadın Yönetmenler Festivali’nden En İyi Film ödüllerinin sahibi olurken filmin kadın oyuncusu Selen Öztürk de En İyi Oyuncu ödülünü kazanmıştı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x